KUP EBOOKA PRZED ROZMOWĄ i ZWIĘKSZ SWOJE SZANSE

Przykładowe strony z EBOOKA


EBOOK ZAWIERA SAME KONKRETY BEZ ZBĘDNEGO BEŁKOTU

  • Ponad 50 pytań najczęściej zadawanych na rozmowie kwalifikacyjnej.
  • Pytania zostały dokładnie i szczegółowo opisane. Są to konkretne pytania z rozmów o prace oraz odpowiedzi na nie napisane zrozumiałym językiem.
  • Zawiera kod prezentujący omawiane przykłady. Pozwala Ci to zrozumieć jak w kodzie wyglądają omawiane zagadnienia.
  • Zawiera rysunki obrazujące omawiane kwestie, co pozwoli Ci szybciej opanować złożone kwestie.
  • Zawiera precyzyjne odpowiedzi, które pomogą Ci przygotować się do rozmowy o pracę na stanowisko Junior C# Developer.

FRAGMENT WSTĘPU Z INFORMACJAMI JAK WYGLĄDA ROZMOWA I DLACZEGO

Rozmowa kwalifikacyjna to moment, kiedy pracownik firmy będzie sprawdzał czy posiadasz wiedzę, której od Ciebie oczekuje. Brałem udział w kilku takich rozmowach. Czasami jako kandydat a czasem jako osoba z firmy, którą poproszono, aby uczestniczyła w rozmowie o pracę i zadała kilka pytań technicznych kandydatom.

Osoby, które będą sprawdzały stan Twojej wiedzy, robią to po to, aby określić czy będziesz potrafił wykonać zadania, które zostaną Ci powierzone. Czyli jeśli w fimie pracujemy nad backendem napisanym w .NET w języku C# to przydatna będzie znajomość języka C#, ogólna wiedza o technologii .NET firmy Microsoft. Na pewno zapytany zostaniesz czy już pracowałeś przy projekcie napisanym w tym języku i opowiedzenia o nim. Co robiłeś. 

Jeśli to będzie aplikacja backendowa, która komunikuje się poprzez serwisy webowe, to zostaniesz zapytany o znajomość technologii: rest, soap oraz czy pracowałeś kiedyś z plikami json. Jeśli backend zapisuje gdzieś jakieś dane, to najczęściej będzie to jakaś baza danych i zostaniesz zapytany, jakie jest Twoje doświadczenie przy pracy z bazami danych, czy znasz język SQL. 

Po pierwsze musisz wiedzieć co to jest frontend, backend, full stack developer, junior, senior developer, baza danych, sql, frameworki, git, jira, usługi rest i soap do czego one służą i jak z nimi pracować. Jeśli nie znasz tych pojęć, to zachęcam Cie do mojego Kursu Podstawowego Programowania w C# gdzie dowiesz się co one oznaczają. Dopiero po upewnieniu się że znasz wymagane technologie, będzie miało znaczenie jak dobrze znasz język programowania. Firma szuka pracownika, który będzie pracował w konkretnym projekcie i posiadał umiejętności używane w tym projekcie. Jeśli będziesz aplikował na stanowisko juniora, to firma zaakceptuje Twoje braki w pewnych obszarach. W końcu Junior dlatego jest Juniorem, że nie jest Seniorem. 

Wiadomo, że ucząc się programować w pierwszej kolejności uczymy się podstaw języka np. słowa kluczowe, operacje warunkowe itp. Ale na rozmowie najważniejsze jest czy masz umiejętności związane z technologią używaną w danej firmie do realizacji projektów. Co nie oznacza, że nie padną pytania jaka jest różnica między typem value a reference w C#. Pytania mogą być tak różne jak różne są osoby, które z Tobą rozmawiają.

Na koniec pamiętaj, że rozmowa kwalifikacyjna jest również przydatna dla Ciebie. Zobaczysz jaka atmosfera panuje w firmie, czasami to widać, że ludzie nie są zadowoleni i swobodni. Zadaj pytania i dowiedz się więcej.